| TootydeCool a întrebat:

cum pot slabi de kg in plus? As vrea sa scap de aripioarele de la picioare, de celulita si de burtica. Plzz Sfaturi. Dau funda si voturi la greu

4 răspunsuri:
| KaylaSlvt a răspuns:

Muuuult alergat si bicicleta.astea te slabesc cel mai repede.insa trebuie sa fii cat se poate de imbracata, ca sa poti transpira.cu cat transpiri mai mult cu atat ajungi mai repede la greutatea ideala. dupa antrenament evita sa bei foarte multa apa si de asemenea renunta la sare, ciorbe, dulciuri, unt si paine.Si incearca sa nu mananci mult seara. Functioneaza, crede-ma.

| raluca1601 a răspuns:

Mergi la sala, si alerga mult pe banda(la inceput o sa alergi putin, daca nu ai conditie fizica buna, dar pe zi ce trece o sa rezisti tot mai mult) si mai ales redu dulciurile si fast-food-ul(daca mananci), eu merge de 2 saptamani la sala (cate 4-5 zile pe saptamana) si am redus dulciurile si fast-food-ul si am dat vreo 3-4kg jos si mai ales am slabit de pe burta(dar am si facut destul de multe abdomene). Poate slabesti si mai mult, eu inca mai mananc dulciurile si fast-food-ul, dar nu ca inainte.happy Aa.sau daca nu vrei sa mergi la sala, alerga pe un stadion, sau in curte, sau prin oras, sau daca ai o bicicleta acasa(dar nu din aceea cu scaun) e buna si ea. Bafta! Daca te tii de treba sunt sigura ca o sa slabesti! P.s: Cand faci spor, infasoara-te in folie de bucatarie(pe partile unde crezi ca ai nevoie sa slabesti, ca de ex, abdoment, picioare sus, etc, ca sa transpiri mai redepe si mai mult. Ajuta!

| eluboy13 a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie sa slabesti, cred ca esti super draguta asa cum esti :*

| nk a răspuns:

Mergi la sala si fa multe exercitii pentru abdomen, picioare, alearga pe banda si mananca sanatos, nu manca prajeli, fast food-uri etc. Aa si nu manca cu 2-3 ore inainte de culcare