| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si 61 kg. Vreau sa ajung la 52 fara dieta in 3 luni. Daca nu mananc dupa 8 fac putin sport, mananc mai putin si nu mananc multe dulciuri o sa ajung la 52 in 3 luni? Ce mi-ati mai recomanda sa fac pentru a slabi? Daca nu in 3 luni atunci in cat timp voi slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu mananci dulciuri si paine DELOC si faci sport zilnic, minim 1 ora, ai sanse sa slabesti, altfel nu.

| DiaDiana9 a răspuns (pentru Violleta2022):

Spui ca as putea sa mananc putin din toate dar sa fac si sport?

| anamaria82726 a răspuns:

Tu vrei sa slabesti fara sa te straduiesti? Nu ai nevoie de dieta. Ci de un regim. Pe care sa il mentii dupa cat mai mult timp.
Nu e suficient sa nu mananci dupa 8 si sa faci putin sport asa cateodata. Legat de sport, fa-ti un program care ti se pare ca ti se potriveste. Invata din antrenamentele online pe care le gasesti pe Youtube. Si nu manca cu minim 4 ore inainte sa te culci. 3 mese normale si 1-2 gustari cu cantitati potrivite. Si desigur mancarea sa fie sanatoasa.
Si inca esti in crestere. Nu trebuie sa te grabesti daca vrei sa existe si mentinerea dupa. Degeaba peste 3 luni vei arata bine daca dupa pui la loc tot

| Baddboy a răspuns:

Alergare zilnic, cu ceva haine mai strâmte pe tine.
O să transpiri repede și o sa slăbești

| Cristina788 a răspuns:

Trebuie să reduci grasimile dimineața eu mănânc un ou pe tigaie dar fără ulei cu brânză, sau salam dar fără grăsimi.
La pranz mananc un grătar de pui cu ardei copți.
Seara mănânc un iaurt de fructe.
Câteodată mănânc cartofi fierți sau copți cu salată.
Dar trebuie să faci o activitate în așa fel încât să uiți să mai mănânci așa des.
Stai mai mult afară

| DiaDiana9 a răspuns:

Dar daca mananc putin si des lucruri sanatoase si fac si sport?