| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am 13 ani si am putina burta, nu sunt gras adica tot corpul, dar am putina burta si vara asta peste 2-3 saptamani ma duc la mare,vreau sa scap de burta, ce fel de exercitii imi recomandati, va rog fara sala si am auzit ca slabesti mai mult prin alergari decat prin abdomene.

Răspuns Câştigător
| mihaela0502 a răspuns:

Bea multa apa, si feteste-te de mancarea grasa. multa miscare si sport.
poti alerga seara (e mai comod si frumos) si exercitii (depinde ce parte a corpului vrei sa o tonifici se zice ca aceei muschi care te dor in timpul exercitiilor aia se lucreaza. asa ca totul depinde de tine) bafta!

4 răspunsuri:
| Trippy a răspuns:

Am facut rost de o haltera si ce exercitii as putea sa fac cu ea?

| AndyCMA a răspuns:

Mda te ajut eu
ca stiu cam avut si o la 11 avem burta si eu cu prieteni ne-am pus in cap ''hai sa alergam'' plictiseala...
asa iti iei pe tine un tricou un hanorac ca sa arzi bine si pantaloni 3 sf sau scurti ca sa-ti fie mai comod eu alerg am un trase de banuiesc un km dus intors dar incearca azi putin maine putin sa nu alergi ca nemancatu viteza alergi modelat un pic mai repede ca atunci cand mergi
sper ca te-am ajutat acum iar am pus si iar mai fac si gantere si sa nu mananci mancare grasa... cel mai mare caz nu in ulei
sper ca te-am ajutat salut

| andreyutzyltau a răspuns:

Salut! Este de apreciat ca te preocupa fizicul tau si vrei sa ai un aspect placuta! Eu iti recomand foarte multa miscare, jogging, abdomene, flotari, genoflexiuni etc. Insa sfatul meu e sa nu te preocupi prea tare! Atata timp cat te incadrezi intr-o limita decenta. Important e ca tu sa te simti bine in pielea ta si sa nu asculti ce zice lumea pentru ca lumea e rea! Iti doresc mult succes in tot ceea ce vei face! Sa ai o viata frumoasa!

| nig a răspuns:

Poti sa sari coarda sau sa alergi 10 min pe zi... poate in 2-3 saptamani nu o sa mai ai burta!