| AnDutZzA020 a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa merg cu uratul si cu colinda! Credeti ca sunt prea mare? Nu-mi place chiar asa mult sa merg cu colinda si cu uratul dar as vrea totusi sa merg ca sa strang bani pentru un telefon! Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Iyoana a răspuns:

Buna, Andutza!
EU zic ca niciodata un om nu o sa fie prea mare sau prea mic pentru a duce Numele Lui Isus mai departe. EU zic ca nu esti prea mare deloc. Sper ca te-am ajutat! Succes la bani! Funda? :***

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

La orice varsta se poate merge cu colindul si cu uratul.

| positivity a răspuns:

La 13 ani, mare? Nici pe departe!
E frumos să mergi cu colindul, şi eu merg anul acesta pentru a fermeca oamenii cu vocea mea de aur (doar sarcasm).
Succes, şi la cât mai mulţi bani!

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,AnDutZzA020.Sincera sa fiu, ideea ta este foarte buna, si chiar cred ca vei reusi sa strangi destui bani pentru a putea cumpara un telefon mobil, dar ar trebui sa mai ai in pusculita si alte rezerve(sa mai ai si tu vreo 40-50 lei).Si nu esti deloc prea mare, chiar mi se pare o varsta foarte buna pentru colinda si urat, asa ca nu te stresa in legatura cu chestia asta! In plus, ai putea sa le spui si parintilor tai ca iti doresti un telefon mobil, poate te vor ajuta si ei cu niste banuti!
O zi placuta!

| EvanescenceOne a răspuns:

Daca vrei un telefon trebuie sa muncesti pentru el asa ca eu iti recomand sa te duci.Eu am 14 si anul trecut m-am dus si na zis nimeni nimica, in schimb oamenii sau bucurat.

| vulturul21 a răspuns:

Nu esti prea mare eu am 14 ani si merg in fiecare an oricum nu conteaza varsta, cand colinzi conteaza placerea pe care o ai cand canti
sper ca te-am ajutat

| briinfinity a răspuns:

Eu spun ca e ok sa te duci daca colinzi frumos! Si nu trebuie sa te gandesti asa mult la bani cand colinzi, trebuie sa te gandesti la Iisus! Asa oamenilor le va placea si mai mult! Sfat: Poti sa te duci cu o prietena deoarece o sa castigi mai multi bani! Mult succes!