| Banicaamalia23 a întrebat:

Buna! Am 13 ani si mi-am cumparat recent gene false tip banda, este ok la varsta mea sa port gene false?

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Mi se par aiurea la orice vârstă și unele arată a animal mort pe gene, eu aș recomanda o mascara bună, atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce înseamnă ok. Nu dăunează în mod direct. În opinia mea genele false nu sunt ok niciodată, în sensul că nu îmi plac, iar faptul că tu de la 13 ani deja nu ai încredere în cum arăți tu normal și ai nevoie de înflorituri, e îngrijorător, din punctul de vedere al imaginii de sine. Tu poți face orice, indiferent de opinia noastră, în fond, nu e ceva ilegal.

| andreilittle a răspuns:

Da, este foarte ok.

| NoahS a răspuns:

Nu e ok pentru ca esti prea mica sa ai nevoie de asa ceva. La varsta ta nu ai de ce sa cauti meotde de infrumusetare pentru ca esti tanara si nu duci lipsuri enorme. Ba chiar machiatu excesiv si unghii/ gene false strica mult. FI multumita de cum arati, baietilor nu le pasa ca ai gene false sau nu.

| MirelSandel a răspuns:

Nu este ok, nu este traditional, trebuie sa mergi la scoala in uniforma, fara machiaje, te strica anturaju, in viitor o sa ti faci un prieten care o sa te tradeze si o sa te duca in Elvetia, si o sa consumi ciocolata sa uiti de faptul ca ai vrut sa ti iei la 13 ani gene false tip banda