| pisicamiaumiau12341753725252 a întrebat:

Buna! Am 13 ani și sunt în clasa a 7 a.Am o clasă mică și majoritatea sunt fete, iar cu băieții am fost prieten cu fiecare și m-am plictisit sa mai vorbesc cu ei.Cand eram mic,colegii din clasa surorii mele făceau mișto de mine,iar acum am prins o frica de a mă mai duce pe hol,Acuma,ei nu mai sunt la școală, iar ceilalți copii sunt ok, dar tot nu îmi place să stau pe hol.Acasa,mama se cearta cu sorămea iar casa e cu pereții groși,dar goi înăuntru,așa încât să pot auzi ce se întâmpla.M-am saturat și m-am gândit dacă sa plec de acasă. Tata e muncește în altă țară, dar mai bine e așa pentru că nu mă înțeleg cu el, iar el mă bate daca am o opinie diferită.

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Ai facut o salata cu de toate din intrebarea asta, nu am inteles nimic laughing
Ti-e frica stai pe hol la scoala si vrei sa pleci din cauza certurilor din casa? Unde vrei sa pleci mai exact din casa, singur la 13 ani?

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu pui mana serios sa inveti, ca sa nu te mai plictisesti atata?

| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca totusi sa iesi pe hol, nu se va intampla nimic rau si nici nu ai cum sa treci peste frica respectiva daca te complaci in senzatiile si amintirile urate din trecut.Pe masura ce cresti e de asteptat sa prinzi incredere, doar cei de pe holuri sunt mai mici decat tine, nu? Repet, incearca sa iesi pana afara, iti prinde bine sa iei o gura de aer, eventual iti cumperi ceva de mancare daca ai de unde, iar dupa aia te poti intoarce in clasa. Certurile de acasa nu prea ai cum sa le rezolvi, mai ales daca sora ta de asemenea este in perioada adolescentei.Ai o relatie buna cu ea? Bafta!