| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
am 13 sunt la scoala si sunt pasionat de limba romana si limbile strainehappy intrebarea mea este ce as putea ajunge daca ma specializez pe acest domeniu si cat de mult as avea de castigat

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poti lucra ca translator daca mergi pe limbi straine, dar nu tocmai engleza si franceza... daca inveti limbi mai grele ca japoneza, chineza, araba poti lucra de exemplu in ambasade si ai fi platit regeste.Sau sa lucrezi ca profesor dar nu se merita absolut deloc, desi cei mai multi care termina astfel de facultati ajung din nou la scoala laughing

| Zenit313 a răspuns:

Sincer...ajungi somer!