| AnaMaria2489 a întrebat:

am 14 ani. De ceva timp (3 saptamani) un baiat imi face curte. Ma cheama afara. Si de fiecare data cand ne vedem ne sărutam si ne luam in brate ca un cuplu chiar daca nu suntem impreuna..am uitat sa menționez ca el are 18 ani si are prietena. Problema e ca il stiu de câțiva ani si il consider mai mult un amic si nu as vrea sa fie ceva mai mult intre noi decât o relatie de amiciție. El e dragut..si are grija de mine..si chiar daca i-am zis de cateva ori sa încetam cu "jocul" asta el tot nu a vrut sa înceteze. Ce credeți? Oare chiar ma iubeste sau isi bate joc?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Vrea sa vada pana unde poate merge cu tine. Daca te iubea, prietena era disparuta de mult, si ai fi auzit o multime de declaratii frumoase.
Incearca sa profite de tine, ceea ce s-ar incadra tot la categoria bataie de joc. Nu prea e cazul sa il consideri nici amic.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te incearca, poate poate ii cazi in plasa, mai mult ca sigur ii place de tine.Nu e vorba de iubire este mai degraba o simpatie.

| neutrino a răspuns:

Ultima varianta este mai aproape de adevar, iar prima varianta este imposibila.

| Emilian65 a răspuns:

De tot insista la tine, inseamna ca s-a despartit de prietena lui si vrea o relatie cu tine.

Răspuns utilizator avertizat