| SadOnWater a întrebat:

am 14 ani, in vara am fost intr-o tabara cu niste prieteni, cu o alta scoala din care face parte o fata, o fata cu care nu am purtat nici o data o conversatie cu mine, acum de vreo doua luni mi.am adus aminte de ea si imi place foarte mult, cum sa fac sa ma bag in seama cu ea? O sa ma creada un ciudat, avand in vedere ca e si cu un an mai mare ca mine.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Apropie-te si tu cu diplomatie si tactica,afla-i fb si mess-ul si incepe cu like-uri, mici discutii si asteapta reactia.
Daca nu are nici o reactie, arunca-ti ochii in gradina ta, ca daca fata e frumoasa, poti fii sigur ca au remarcat-o si cei din scoala ei.
Bafta!

| neutrino a răspuns:

Ultima ta fraza este foarte adevarata. Asadar, cauta-ti o fata de varsta ta si sa fie cat mai aproape de casa ta.

| MiruD a răspuns:

Varsta nu are importanta. Daca iti place de ea, spune-i asta. Vei ramane cu regretul ca nu i-ai spus. Si daca te refuza, asta-i viata. Dar macar stii ca ai incercat.

| fightBack a răspuns:

Nu doar ii spune, pune-ti mintea la incercare si nascoceste ceva in functie de preocuparile ei ca sa ii atragi atentia, daca i te dai pe tava si e si mai mare ca tine, cam risti sa pierzi! Unei fete mai mari ca tine trebuie tot timpul sa ii dai impresia ca esti in control. Asta e doar pentru inceput ca s-o ademenesti, dupa aia incearca sa fii pur si simplu TU!

| SadOnWater explică:

Varsta e aceeasi doar ca eu sunt a7-a si ea a8-a,aman2 avem 14