| HelloImJosephine a întrebat:

Am 14 ani si am in jur de 1.55. Pot sa cresc mai inalta de acum incolo? De vreo 2 ani n-am mai crescut mult. Mama are 1.68 iar tata in jur de 1.72-1.75 De ceva timp fac un set de exercitii de pe Youtube in fiecare dimineata, speciale pentru cresterea in inaltime. Ce as putea manca sa ma ajute sa cresc mai inalta? N-as vrea sa am 20 de ani si 1.55. Mai exista vreo solutie?

7 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Sportul te ajută. Handbal, baschet, gimnastica.
Exerciții de pe YouTube sunt apă de ploaie deoarece nu sunt făcute alături de un antrenor. Sunt sigur că există pauze dese, oboseală. De aceea, se spune că trebuie să mergi la sală cu un antrenor!
Apropo, ce are dacă ai 1, 5 m?
Sau vreți să fiți fotomodel pe Instagram?

| Andreeush a răspuns:

Nu te ajută mâncarea să crești în înălțime.
O să mai crești până pe la 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai oprit de 2 ani inseamna ca asta e cam inaltimea ta finala.

| HelloImJosephine explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt sigura daca m-am oprit pentru ca nu m-am masurat pana acum, dar n am crescut prea mult pentru ca inca imi vin hainele de acum 2 ani

| anonim_4396 a răspuns (pentru HelloImJosephine):

Da, deci cum am zis, esti cam la inaltime maxima. Hai 3cm marja de eroare poate mai cresti big grin Lasa ca fetele scunde sunt cele mai top!

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Pana la 18, 21 de ani vei tot crestewinking.

| Jidvei a răspuns:

Pana la 16 ani am avut 1.78 si pana in prezent am ajuns la 1.82, de crescut o sa cresti si fara prostiile alea de pe ytlaughing