| fatabruneta a întrebat:

Buna am 14 ani si am niste probleme...de o vreme simt ca nu am prieteni.chiar de am 3 prietene le crede-am cele mai bune pana acum ceva timp.nu stiu de ce cred asta.simt ca m-au indepartat de langa ele.pe cand asta cred si ele ca le-am indepartat de langa mine. apoi a doua problema e urmatoarea.mama crede despre una din prietene ca e c***a.si imi interzice sa am de-a face cu ea. ea imi este colega de clasa.mama zice ca doar la scoala sa am de-a face cu ea. daca ea merge undeva la un bal sau ceva greu o conving pe mama sa ma lase.nu stiu de ce crede asta... Ma simt un pic ciudat, pentru ca eu n pot sa zic ce mi se intampla prietenelor mele... Nu prea am incredere in ele... Apoi nu exista zi sa nu am o cearta cu mama.mereu imi reproseaza ca stau pe mesz toata ziua si vorbesc cu toti "tampitzii"...insa nu e asa.mereu trebuie sa ma judece si nu stie despre ce e vorba... Apoi la varsta asta am aflat ca am un frate de 17 anicrying...nu inteleg de ce a fost tinut ascuns toata aceasta problema pana acum... el are libertate mult mai mare ca mine.are o prietena de care mama stie.umbla noaptea prin cluburi si mamei parca nu-i pasa.nu vreau sa zic ca fratele meu vitreg e destrabalat. dar simt ca mama il iubeste mai mult decat pe mine...VA ROG AJUTATI-MA.SUNT DISPERATAcrying...

2 răspunsuri:
| Amrita a răspuns:

Hello.In primul rand, imi pare rau pentru tine ca treci prin asa ceva.Stiu cum e perioada asta, cand parca toti iti intorc spatele si te judeca. Cu totii trecem prin asa ceva mai devreme sau mai tarziu. Prietenele tale nu prea cred ca-ti sunt prietene dupa ce ai zis tu.Si cred ca si tu stii asta din moment ce nu prea ai incredere in ele. Cat despre mama ta, incearca sa te apropii de ea pentru ca doar ea iti poate fi alaturi cu adevarat acum.Stiu ca suna urat dar acorda-i o sansa macar! Incearca sa vezi cum e! Fratele tau are 17 ani si e normal sa fie altfel situatia cu el, Tu esti fata, esti micuta si mamei tale ii e probabil frica sa nu patesti ceva. Eu iti doresc tot binele si sa iesi din impasul acesta!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

El e baiat, are si 17 ani! Tu esti prea mica pentru atata libertate, intelege si tu! Despre prietene ce sa zic? Tu sti mai bine cat de prietene iti sunt. Oricum poti oricand sa iti faci altelewinking Curaj!