| Spurigan_Cristina_1979 a întrebat:

Ce inseamna mama si frate vitreg?

FUNDA

3 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Parintii si copii ce au provenit din aventuri sau parintii care au divortat si acum formeaza alt cuplu care la randul lor au mai avut un copil.

| dani2404 a răspuns:

Mama vitrega e noua sotie al tatalui tau ( s-a despartit de mama ta si s-a recasatorit) si fratele vitreg e copilul acelei femei ( facut cu altcineva, nu cu taica-tu).

| NgrMdx a răspuns:

E atunci când mama/tatăl tău divorţează şi se recăsătoreşte cu altcineva.Acea persoană îţi devine mamă/tată vitregă/vitreg. Dacă mama/tatăl vitreg mai are un băiat sau fată, acel copil devine cu tine frate/soră vitreg/vitregă. Sper că ai înţeles.