| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am o problema care ma framanta: Am 600 de lei nu stiu cum sa-i folosesc :
-Imi iau haine (geaca, blugi si papuci )-250de lei si pastrez banii si mai strang pentru tableta sau laptop. mentionez ca hainele sunt de iarna iar ue an avut un palton si o geaca mai subtire, cateva perechi de blugi 2-3 s 2 perechi de papuci (ugg si insulete) stiu ca am intrat in amanunte dar vreau sa va faceti o idee
-sau imi iau un telefon de 750 de lei (LG Optimus p970) si bineinteles strang banii pentru a-l cumpara, mentionez ca am un telegon de 4-5 ani si e cam depasit (e cu touch, dar m.am cam plictisit, netul nu merge, se mai blocheaza)
Astept pareri ca nu stiu ce sa aleg. Rog seriozitate si dau funda
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| alin567 a răspuns:

Mai bine iti iei haine pentru ca un laptop bun e de la 1500 lei in sus

| justU a răspuns:

De telefon o sa te plictisesti in 2 luni deci nu merita sa dai 750 de lei. Mai bine iti cumperi niste haine sau mai strangi si iti cumperi mult doritul laptop sau tableta