| Georgel2124 a întrebat:

am 14 ani si nu am viata sociala, adica nu am prieteni, stau foarte mult la calculator si nu mai vreau sa fac asta, este nesanatos si totodata m-am plictisit, ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Urmareste si tu sa apra un grup de copii aprox de varsta ta pe afara si te duci pur si simplu la ei si-i saluti.
Sau cheama-ti pe afara colegi/verisori ceva si poate ajungi sa cunosti ale persoane de la ei.

| FaraNume1245 a răspuns:

Iesi afara.

| Ara997 a răspuns:

Sport.
cauza in zona ta un club sportiv de orice : arte martiale, fotbal, baschet etc. prin practicarea lui automat si vrei nu vrei devi "sociabil" in plus respecti un program de antrenament ceea ce te va ajuta ENORM, te inveti cu o anumita rigoare, si in plus te dezvoltzi armonios,
p.s. copiii si adolescentii care practica un sport ( nu neaparat pentru performanta ) au rezultate de la foarte bune la excelente la invatatura si asta datorita ca submisia la sport ( practicare, respectarea unui program, acceptarea unor sarcini de executat, acceptarea unor sfaturi. uneori critici din partea antrenorilor, interactiunea cu coechipierii etc) caleshte fizicul si psihicul intr-o maniera excelenta.

Răspuns utilizator avertizat