| Anamaria1998lool a întrebat:

Buna am 14 ani si sufar de o "boala" a adolescentei. Acneea. Cum as putea scapa de ea? Va rog nu ma puneti sa cumpar nimic pentru ca saptamanal cheltui 30 euro pe creme. Am folosit crema de la GARNIER Pure Active nu stiu daca este si in Romania, eu stau in Italia deci din acest motiv nu pot cumpara produse romanesti pentru ca aici nu se pot gasi. ajutati-ma, multumesc frumos? Respect

Răspuns Câştigător
| ConnieMeowღ a răspuns:

Eu una imi fac infuzie cu ceai de musetel. Orice ceai cred ca este bun. (dar preferabil musetel) Deci fierbi o cantitate mai mare de ceai si cand este fierbinte trebuie sa te pui cu capul deasupra vasului in care vei turna ceaiul. Nu sta nici foarte aproape dar nici foarte departe. (cam la 30-45 cm) Acopera-ti capul cu un prosop astfel incat aburul sa-si faca efectul. Stai asa cam 10 minute. Daca simti ca te arde un pic e bine dar vezi ca daca stai prea mult si ai pielea sensibila te iriti. (mi s-a intamplat)
Alta solutie ar fi sare cu ulei de masline. Freaca usor fata cu acel amestec. Chiar face minuni! big grin
Incearca-le, sunt metode ieftine si chiar au efect asupra mea. Sper sa te ajute si pe tine. happy