| BuffaloSoldier a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa ma apuc de fumat. Ce tigari slabe imi recomandati pentru inceput? Nu vreau sa imi spuneti ca nu e bine si chestii de genul.

Răspuns Câştigător
| Balantines a răspuns:

Salut,țigări slabe sunt: Marlborro Touch(pachet albastru) sau PallMall

3 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Nicotina este cel mai adictiv drog aflat pe piata.
Nu exista tigari slabe pentru un copil, toate sunt tari si elibereaza foarte multe gaze toxice si metale grele.
Nicotina, in orce concentratie, are efecte foarte greu de observat la inceput dar care in timp isi fac simtita prezenta. Starea de oboseala si lipsa de chef sunt caracteristice. In momentul in care fumezi ai senzatia de bine pe termen scurt apoi organismul intoxicat cu metale grele si plamanii imbaxiti de fum fac fata tot mai greu sarcinii de curatare a organismului. Alte caracteristici sunt incapacitatea de a face sex care se diminueaza treptat, rezistenta la efort fizic scazuta si o respiratie tot mai grea. La fel de afectat este si creierul, performantele la scoala vor scadea simtitor.

| AnotherDragHarry a răspuns:

Nn j.

Răspuns utilizator avertizat