| Crisu3 a întrebat:

Am 15 ani, 1.70 m inaltime si 45 kg.As vrea si eu niste sfaturi de ingrasare in afara de:mananca mult sau chestii de-astea.Prietenele mele imi tot spun sa ma duc la modelling dar eu vreau sa ma mai ingras pentru a mai ajunge acolo...Si inca ceva:ce gen de haine m-ar avantaja?big grinMa imbrac destul de bine dar as vrea sa mai aflu si alte pareri...

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

170cm si 45 de kg.ai stomacul cat o nuca. trebuie sa incepi prin a-l face sa vrea sa manance mai mult. ia un complex de vitamine si minerale ca ajuta enzimele digestive sa preia mai multi nutrienti din mancarea primita. dupa aceea pune-ti la punct 4 mese pe zi, mereu 4, nu sari peste niciuna, nu mananci intre ele (un mar intre 2 mese cere stomacului sa secrete sucuri gastrice => accelerarea metabolismului) si tu nu ai nevoie de asa ceva. la fiecare 2 mese mananci o paine (1/2 din o paine pe masa, adica 150-200g paine). nu te gandi cat mananci, ca dai si afara o mare parte din ele, cat timp corpul tau nu asimileaza mult din mancare. nu manca prajeli, accepta cartofi fierti decat prajiti si chestii de genul. o sa te ingrase dar cu burta, si nu vrei asa ceva. si... daca vrei sa cresti repede mananca multa carne de porc DAR NU SEARA. (vorba aia, mananci ca un porc, te faci cat unul). si adauga un program de sport...sa iti dea pofta de mancare (ca pofta vine muncind). daca te tii de programul asta iti garantez +10 kg in prima luna si mari sanse de + alte 6 kg in urmatoarele 2 luni.

3 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Pai acum depinde si de corpul tau cum functioneaza.dar daca vrei sa te ingrasi exista si o regula pentru asta si anume mananca mai mult decat de obicei.uneori prepararea mancarii si servirea acesteia pare un lucru bun, daca iti pregatesti singur mancarea iti cresti apetitul, ceea ce te va ajuta sa consumi mai mult. un prim pas in dieta de ingrasat este alegerea alimentelor (sau suplimentelor) cu o densitate calorica mare. facand aceste lucruri vei putea consuma mai multe calorii in aceeasi cantitate de mancare.consuma paste fainoase,paine.dar sa nu mananci multe dulciuri dintr.o data ,nu e bine pentru corp.sper ca ti.am fost de ajutor pwpici si succesc:*:*

| DDy_1666 a răspuns:

Depinde daca mananci potrivit asta e aspectul tau nu te poti ingrasa si daca nu poate ai lipsa de calciu si de haine fi tu insatiwinking

| Mădă_5158 a răspuns:

Nu trebuie sa iti doresti altceva! Trebuie sa fi multumita de felul in care arati:*! Gandeste`te ca multe fete ar vrea sa fie ca tinebatting eyelashes. Multe fete ar vrea sa slabeasca si tu vrei sa te ingrasilaughing. Aici parerea ta e cea mai importanta. daca tu chiar iti doresti sa ajungi model, cine stie, poate o sa ajungi>big grin