| Siiiiia a întrebat:

Bunakiss! Am nevoie de pareri, sfaturi, vreau sa ma ingras si nu stiu cum. Am 17 ani, 1.75 inaltime, si 56 de kg? credeti ca este ok asa cum sunt? Eu as vrea sa ma m-ai ingras putin:-D
Funditakiss!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Ma stai asa cum esti.nu te mai ingrasa ca poate apoi o sa.ti para rau

lasa ca poate mai incolo corpul tau o s a se modifice singur si fara sa-ti dai seama. eu mi.as dori sa slabesc dar...e mai greu asa ca stai linistita si mananca normal pentru ca multe fete si.ar dorii sa fie ca tine:*

| TheSpecialOne a răspuns:

Mai pune 10kg

| andrasstefan a răspuns:

Depinde de factorii care stabilesc slabirea. poate fi o boala sau efectiv oboseala ori stresul ori toate acestea.la inaltimea ta ar mai trebui cam 5 kg si uite care este parerea mea. daca te vei gindi cum sa mai pui 10 kg te vei descuraja deoarece vei spune ca este mult, asa ca incearca cu un kilogram.desigur nu trebuie uitata nici mostenirea ta genetica.lipsa sportului si a unor nutrienti esentiali pentru organism duc la efecte negative care se soldeaza cu stres si oboseala excesiva care adesea duce la slabire (in cazul tau) sau la ingrasare. daca vrei ceva interesant exista pe piata revista Muscle and Fitness ( cred ca am sceis corect) de asemenea gasesti o multime de siteuri specializate in nutritie pentru culturism. vitaminele si mineralele sunt obligatorii pentru ca corpul tau sa fie in armonie.desigur anti stres se recomanda gama de vitamine B precum si lecitina care sporeste rezistenta la stres, oboseala si efort intelectual intens.gasesti lecitina in farmacii in flacoane a cite 30 de capsule moi.in rest odihna.Un alt sfat ar fi sa nu te mai axezi pe ideea ca esti slaba, lasa asta deoparte si pe parcurs vei vedea rezultatele.