| Ioana115 a întrebat:

Bună, am 15 ani si 1, 55 in inălțime, credeţi că o să mai crescs?

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Mari sanse daca parintii tai sunt mai inalti decat tine sa cresti cel putin cat unul.

| Victoria18 a răspuns:

Logic ca o sa mai cresti. In majoritatea cazurilor, dezvoltarea se opreste la 20 de ani.

| Chubby2104 a răspuns (pentru Victoria18):

Ești prost informată în legătură cu înălțimea definitivă. În cazul fetelor se termină în jurul vârstei de 15-16 ani, pe când la băieți se sfârșește între 18-20(max). Deci această fată nu o să crească mai mult de 155

| Turbo223 a răspuns:

O sa mai cresti putin ori s-a terminat cresterea. Fetele nu cresc pana la 18-20 de ani ci pana la 15-16 ani (din cate stiu eu). Depinde de inaltimea parintilor. Daca nu ti-ai intrecut mama cred ca o sa mai cresti putin, dar nu pot garanta asta.

| Chubby2104 a răspuns:

Dacă ești fată nu prea cred că o să crești de acum încolo pentru că înălțimea definitivă este stabilită în jurul vârstei de 16 ani la fete. E o înălțime normală, dacă aveai mai puțind e 150 era o problemă. Iubește-ți aspectul. Nu ești „perfectă"(nu cred că e cel mai ok termen, dar doar acesta mi-a venit pe moment), dar ești tu și asta e ceea ce cotează. Dacă pentru tine acest lucru e bine și îți place nu văd de ce celor din jurul tău nu o să le placă. Ești frumoasă așa, nu lua în calcul părerile celor din jur.