| Ladyd10 a întrebat:

.am o problema cu greutatea:-s as vrea sa slabesc vreo 3-4 kg si nu stiu cumcrying(ati putea sa ma ajutati cu vreo cura de slabire pe care ati incercat-o si a dat rezultate? ca eu deja am incercat o multime si nici un rezultat..va rogpuppy dog eyes promit fundita:*

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Ai putea incerca un regim disociat care nu este atat de sever si chiar da rezultate! Eu l-am incercat si intr-o saptamana am slabit 3kg lejer cu doar putina miscare(mers). Este asa:
In prima zi cartofi fierti(poti sa pui si putina sare nu ai limita dar nu este cazul sa exagerezi)
In a II-a zi muschi de vita fiert( eu niciodata nu am mancat pentru ca nu imi place si am repetat prima zi)
In a III-a zi grepfruit(toata ziua, eu am adaugat si putina miere pentru ca nu prea imi place gustul)
In a IV-a zi iaurt( ar fi preferabil un iaurt slab dar eu am mancat iaurt de fructe pentru ca am zis ca este o zi de rasfat big grin)
In a V-a zi peste fript sau fiert( eu am mancat ton de lene...)
In a VI-a zi iaurt+2 oua fierte( poti sa mananci cat iaurt vrei)
In a VII-a zi pui(fript sau fiert cum doresti tu dar sa ii dai jos pielita)
Pe langa asta nu am mai mancat dupa 6 si in fiecare zi am facut miscare(mers pe jos), iar in 3 zile am facut aerobic timp de 1 ora.
Chiar sper sa te ajute! Sa stii ca prima oara cand l-am tinut strict(mergeam si la sala) am slabit 5kg!
Ai grija dupa ce ai slabit ce mananci sa nu ti se depuna la loc si chiar dublu, cum a zis si leexxu, important e sportul daca te duci la alergat macar o data pe saptamana pentru inceput o sa te simti bine si o sa te mentii in forma.
Inca un pont: bea multa apa pana la 2l daca poti si incearca sa bei un pahar inainte de masa si dupa masa, chiar te va ajuta la digestie.
Asta este o dieta rapida si te sfatuiesc sa nu o tii mai multe saptamani in sir pentru ca o sa ai carente de sanatate, iti spun din proprie experienta ca dupa 3 saptamani am avut ameteli dar am slabit ~8kg.
Poti sa o tii de mai multe ori dar macar cu 2 saptamani pauza.
Iti doresc numai bine si multa bafta! happy

| Ladyd10 explică (pentru RandomGirl):

Si paine ai voie sa mananci?big grin

| RandomGirl a răspuns (pentru Ladyd10):

In cazul dietei propuse de mine nu, nu ai voie deloc.

| RandomGirl a răspuns (pentru RandomGirl):

Scuze nu eram sigura daca intrebarea era pentru mine ca nu am vazut.da nu ai voie din pacate paine deloc... oricum o saptamana e ok, eu zic ca poti sa rezisti!tongue
Bafta!

| Ladyd10 explică (pentru RandomGirl):

Mersi mult:*

5 răspunsuri:
| leexxu a răspuns:

Buna.Si eu intr-un timp am avut probleme cu greutatea. Daca vrei sa incerci o dieta iti dau niste sfaturi:
-fructe
-legume
-fara prajeli
-mancaruri gatite
-fara fast-food
Daca vrei sa incerci niste extercitii poti incerca:
-alergatul in parc(la aer liber)
-sa dansezi tango(miscarile din solduri sunt foarte bune)
-abdomene
-o plimbare cu prietenul/prietena
-mersul cu bicicleta
-inotul
Uite si un site:http://www.divahair.ro/......tru_slabit sper ca ti-am fost de folos!