| Cosmin_9592 a întrebat:

Am 15 ani si am probleme cu acneea pe fata. Am aceasta problema de la 12 ani si am incercat foarte multe creme si nu imi trece. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Http://www.e-acnee.ro/Ce-este-acneea-/

personal, eu iti recomand sa consulti un dermatolog. nu mai incerca diverse creme dupa ureche, sau din alte recomandari. medicul dermatolog este cel mai in masura sa stabileasca tipul tau de ten, tipul de acnee si tratamentul adecvat pentru a obtine rezultate optime. succes.

2 răspunsuri:
| viper1720 a răspuns:

Buna, este o metoda dar nu stiu daca o sa fii de acord.Eu unul nu am fost de acord, pentru ca mi se pare scarbos... Date cu urina pe fata, folosind un tampon demachiant(cred ca asa ii zice). Daca functioneaza te rog frumos sa imi dai sh mie un mesajbig grin... sper ca am fost de ajutor

| Sergiu2609 a răspuns:

Poti sa ai vreo reactie alergica la ciocolata, cola. cafea si orice alt excitant la care te mai poti gandi si tu, sau mancaruri grase.Mentineti tenul cat mai curat, spalate obsesiv chiar, cel putin asta mi-a fost mie scaparea dupa ce am fost la dermatolog, mi-a recomandat vreo 3 creme straight face dar imi aduc aminte doar 2 laughing -- metrocreme (ivatherme) si isotrexin(pe care il dadeam dp ce imi spargeam si "storceam bine bine" dezinfecta cat de cat), metrocremul il dai pe petele rosii are un aspect de fond de ten si cicatrizeaza in o zi 2 big grin cat despre pastile... tetraciclina 2 la 6 ore, e un antibiotic si prevenea sa se mai formeze cosurile tongue metrocremu e vreo 36 ron iar i cutie de tetre si 2, 5 ron laughing