| xFakeSmilex a întrebat:

Am o problema cu acneea de mai mult timp. Deși am incercat numeroase creme (cele de la Avon si Oriflame) nu au avut efect. Am auzit ca, crema de galbenele poate ajuta. Este adevarat? A incercat cineva? Sau alte creme?

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

Incearca tratamentul cu tinctura de propolis si unguentul mibazon. Seara aplici tinctura de propolis, lasi 5-6 minute si peste pui unguentul mibazon si lasi pana dimineata! Tratamentul se face 10 zile! nu sunt scumpe, cam 14 lei amndoua, le gasesti la farmacie! Incearca da rezultate foarte bune! Si inca ceva ce ai putea sa iti iesi este crema bio cu extrat de melci de la Herbagen, crede-ma isi merita banii (42 lei) http://www.icosmetice.ro/111-crema-cu-extract-din-melc-herbagen.html
Asta o gasesti la plafar sau in Kaufland! Nu mai da banii pe cosmetice inutile!

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Iti recomand crema naturala rose valley herbal (antiacneica) cu musetel, galbenele si melisa. http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=37

| TiffanyღBJ a răspuns:

Daca problema ta dureaza de mult timp, cel mai bine este sa mergi la un dermatolog. Exista mai multe probleme care cauzeaza aparitia acneei si daca acelea nu sunt tratate, nu dispare nici acneea. Asta o poate face numai un medic.

| CamiiBăă a răspuns:

Poate fi bunawinking Eu zic ca ar merita sa incerci

| oanaX a răspuns:

Acneea nu iti va trece daca folosesti o gramada de creme. Poate chiar de la cremele alea s-a agravat. Incearca o saptamana sau doua sa nu te dai pe fata cu nimic si sa te speli doar cu sapun si daca nu o sa iti treaca deloc mergi la dermatolog.El e singuru in masura sa-ti spuna ce trebuie sa folosesti.

| Liviu_2019 a răspuns:

Pentru cosuri iti recomand Skinoren gel, Retin A, Brevoxyl sau Isotrexin Gel. Sunt destul de bune, important e sa le combini cu un tratament interior sa iei ceva pastile doxicilina, unidox, vitamina a, e. Iti recomand un dermatolog ca sa iti dea un tratament personalizat.