| Sybel a întrebat:

Buna am 15 ani si sunt cu un baiat de un an si ceva, el a implinit 18 ani acum o luna, dar in ultima vreme imi vorbeste foarte urat si mi-a zis ca parinti lui nu mai sunt de acord cu relatia deoarece nici parinti mri nu sunt, dar ai mei nu sunt de la inceputul relatitei. el mi-a zis ca mai bine terminam totul casa nu avem probleme.Ce sa fac? ajutati-ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca el nu te mi vrea. Stiu, e trist (toti trecem prin asta). Faza cu parintii lui care nu sunt de acord cu relatia nu o cred, deoarece eu zic ca e suficient de mare ca sa stea cu o fata. Sau poate parintii lui cred ca esti prea mica.
Sau...el si-a gasit pe altcineva si nu vrea sa te raneasca. Nesuferitul!
Conteaza insa ca nu iti spune direct "Nu te mai vreau", "Vreau sa ma despart de tine" etc.
Eu zic sa fii putin mai indiferenta. Poate ca el nu era baiatul potrivit pentru tine, iar daca vrea sa va despartiti, asa e cel mai bine. De ce sa il obligi sa fie cu tine? De ce sa stea cu tine, poate din mila?
Arata-i ca poti trai foarte bine fara el.
Baieti mai sunt destuihappy

bafta!

4 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Totusi...3 ani e ceva. E o diferenta oarecum mare. In fine sa lasam varsta.
Daca as fi fost in locul tau ceea ce nu imi doresc, scuza-ma, de la prima jignire pe care mi-ar fi adresat-o i-as fi dat numaidecat papuceii.In primul rand gandeste-te ca un baiat care te jigneste nu te considera decat o carpa cu care sterge el praful cand are chef. Sfatul meu e sa nu-l implori sa nu se desparta de tine pentru ca atunci te injosesti cel mai mult.

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa il tratezi cu indiferenta sa ii spui si tu ca nu iti mai pasa ca orisicum pentru tine s-a terminat totul demult etc. si el va vedea ca esti asa si isi da seama de sentimentele pe care le are pentru tine de 1 an...Cel mai bine e sa te sfatuiesti cu parinti tai, ca iei iti vor binele si iti va da un sfat bun...Succes,sper ca ti-am fost de ajutor

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Cel mai bine e sa te consulti cu parintii tai pentru ca parinti iti vor binele. daca parintii tai nu au fost de la inceput de acord cu relatia voastra inseamna ca au de ce sa isi faca griji pentru tine...Probabil el are pe altcineva si si-a bagat parintii pentru a scapa de tine.Consultate cu parinti, sfatul lor e cel mai bun, ei iti vor tot binele din lume nu prietenul care incearca sa te paraseasca

| Justme999 a răspuns:

Daca tu vrei sa continui relatia cu el explica-i ca nu vrei sa va despartiti si ca nu-ti pasa ce cred parintii vostri..la urma urmei voi stai impreuna unul cu celalalt nu cu parintii vostri. vorbeste si cu parintii tai si convinge-i ca e un baiat bun. ca puteti fi impreuna ..si spune-i si lui sa vorbeasca cu parintii lui dar nu uita. Dragostea adevarata invinge intotdeauna!