| danielle987 a întrebat:

Am 15 ani sunt in clasa a 9a si as vrea sa ma angajez undeva ca chelnerita ...credeti ca as putea obtine slujba? funda happy

Răspuns Câştigător
| FLoRyN99 a răspuns:

#1 Pai da ai putea s-a te angajezi normal.
#2 Depinde de sef(patronul) daca e cuminte sau sever.
#3 Sau daca nu vr roaga-l si demonstreaza-i ca poti sa iti faci treaaba.
#4 Si in primul rand sa fii harnica.
Mult noroc. FUNDA?:X?

1 răspuns:
| ciresik80 a răspuns:

Nu poti pentru ca dupa noua lege trebuie sa ai minim 16 pentru a ti se face contract de munca, nu se mai risca nimeni sa te angajeze fara contract de munca pentru ca este amenda 100 de milioane lei vechi pentru fiecare persoana care nu are contract de munca daca ai 15 ani mai bine ai merge la scoala pentru ca anii de scoala trec repede, nu abandona scoala ca mai tarziu iti va parea rau.