| KittenLover a întrebat:

am 16 ani, 40 de kg si inaltimea 1, 60, vreau sa ma ingras dar nu pot, am luat tot felul de vitamine si nu merge, nu prea am pofta de mancare si nu mai stiu ce sa fac. Vreau neaparat sa ma ingras pentru ca sunt prea slaba. Stiti voi o solutie? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| darriya a răspuns:

Neavand pofta de mancare (ceea ce inseamna ca nu mananci)cum ai vrea sa te ingrasi? respirand? fa sport si ai sa vezi ca ti se va face pofta, sau mananca ce-ti place.nu manaca dulciuri dimineata pentru ca alea iti taie pofta... dimineata
mananca:omleta,cu cascaval,marar dupa o jumatate de ora,mananca o banana cu miere,la pranz, mazare cu carne de porc, apoi iar banana cu miere(contine f multe calorii mierea, inclusiv banana)pe urma seara mananca ciorba de pui,(pune-i marar mult ca sa-i dea gust)apoi dupa o jumatate de ora mananca iaurt (cu ciocolata sau fructe, la alegere)apoi inainte de culcare bea o cana cu lapte de capra cu miere.si vei vedea ca te vei ingrasa insa,trebuie sa elimini stresul deoarece te slabeste, siti taie pofta de mancare)mai poti manca ca si gustare, stafide(le gasesti in magazine la punga, au multe calorii)alune, dulciuri mananci degeba nu te ajuta.

2 răspunsuri:
| Sergiu6666 a răspuns:

Nu stiu dar nu mau lua atatea vitamine ca alea isi vor face efectu mai tarziu si vei regreta big grin

| PieiSatana a răspuns:

Apuca-te de un sport si mananca de 3-4 ori pe zihappy(nu manca danone sau alte tampenii),trebuie sa mananci branza,salata,carne,oua, fasole, orez, cereale, fructe si sa nu uitam de cei 2 L de apa(nu zic sa le mananci pe toate odata, in fiecare zi mananci altceva). Bafta