| Xeniaa a întrebat:

am 16 ani si 1.72 inaltime.si 56 kg si va rog sa`mi dati o cura de slabit nu prea complicata. vreau neaparat sa mai slabesc 6 kg sunt prea grasa voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Mao a răspuns:

Eşti obsedată. Deja eşti SUBponderală. Vrei să ajungi anorexică? Greutatea normală la tine ar trebui să fie 62 de kilograme. Dacă ai cu 14 mai puţin, eşti anorexică. Băieţilor nu le plac anorexicile! Scapă de obsesia asta, nu te ajută.

3 răspunsuri:
| AnnyXoxo a răspuns:

- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba
Se slabeste 1 kg/zi.

eu zic ca esti foartee bine asa. :*. nu ai nevoie de alceva.batting eyelashes eu am 50 de kg si.1.67

| Nuri1 a răspuns:

Buna! Nu stiu nici o cura,pentru ca nu am urmat niciuna,insa daca vrei sa slabesti te poti abtine de la prajeli,dulcuri,sucuri acidulate,fast-food sau mec, mancarurile grase, in principiu astea sunt care te ingrasa.Incearca sa mizezi mai mult pe fructe,legume,ciorbite si supe, sa bei multa apa plata, gratar din cand in cand...cam astea sunt regulile de baza.Dar ca sa-ti spun sincer.la 1.72 arati foarte bine cu 56 kg pentru 16 ani.Dar fa cum consideri de cuviinta numai nu fa o obsesie din kg, ca o sa ajungi sa regreti.In speranta ca ti-am fost de ajutor:*

| Andreea028131 a răspuns:

La 1,72 vrei sa ai 50 de kg? Vrei sa arati ca un bat?