| mymy_7851 a întrebat:

Buna am 17 ani .sh sincer mie luna trecuta mi-a intarziat foarte mult aproape 2 saptamani sh luna asta la fel! Nici in ziua de azi nu mi-a venit, burta nu pot sa o mai sug...am tinut cura de slabire si nu am slabit decat foarte putin fata de cum slabeam odata la aceeasi cura sh burta o am la fel .chiar un pic mai mare. .sh e ovala sh tare. mie tare frica! sad ajtept raspuns va rog

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu spui daca ai avut contact sexual neprotejat acum 1 luna-2. Daca da, este posibila o sarcina. Daca nu, e posibil sa fii balonata, independent de problema intarzierii menstruatiei. Sau se poate sa ai mici probleme cu ovarele. Eu zic, daca ai facut sex neprotejat, sa iti iei 2 teste de sarcina si sa le faci in dimineti diferite. Indiferent de rezultat, mergi la ginecologie pentru analize.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Du-te la medic... Daca intr-adevar esti grasa... si cere-i un remediu... E foarte posibil ca acea cura de slabire sa-ti afecteze organismul, ciclul... viata... Ai grija! Daca vrei sa slabesti cauta o metoda sanatoasa!

regis
| regis a răspuns:

Test de sarcina?

| mariazet45 a răspuns:

Daca si luna trecuta ti-a intarziat la fel posibil sa fie o dereglare din cauza curei de slabire facuta dupa ureche, dar pentru siguranta mergi la ginecolog pentru ca testul de sarcina chiar daca e negativ tot va trebuie sa vezi care sunt motivele dereglarilor de menstruatie si consuma cat mai multe legume si fructe.

| ancasobo a răspuns:

Daca burta e ovala si tare este posibil sa fii insarcinata. Daca nu ai fi, ai avea un strat de grasime care s-ar flescai, balambani la fiecare pas!
Fa-ti un test de sarcina si apoi un control ginecologic!
Poti ramane insarcinata daca ai un contact neprotejat in mai mult de 99% dintre cazuri!