| Ioana253 a întrebat:

Am absolvit clasa a 8 a si bineinteles am dat examenul de capacitate. Din păcate am fost repartizată la un liceu la care sunt nevoită să fac naveta,din cauza ca părinții mei sunt divortati si alte chestii situatia mea financiară este slaba si nu imi permit sa fac naveta,am depus o cerere la inspectoratul școlar județean în care am cerut transferul la liceul din orașul meu si am mentionat motivele acestui transfer,media mea de admitere este mai mica cu 0, 06 decat cea a ultimului admis.Credeti ca sunt sanse sa imi aprobe acest transfer?

1 răspuns:
| CosminCD a răspuns:

Posibil! Poate, intre timp, se va mai retrage cineva din aceia care au intrat peste media ta. Sa ai speranta! In cel mai rau caz, va trebui sa te transferi dupa primul semestru. Iti doresc, totusi, succes pentru transferul tau pana la inceputul anului scolar.