| Cinevaanonimqq a întrebat:

Buna! Am aproape 15 ani și as vrea sa mă angajez, dar nu știu unde, am mai lucrat pe vara la un salon de evenimente, dar nu mai muncesc acolo. M ar ajuta niste sfaturi, mulțumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți munci ca ospătar poți munci pe litoral poți munci ca ajutor la un hotel poți munci ca ajutor bucătar poți munci ori unde in ziua de azi și să-ți câștigi pâinea cinstită da asta depinde numai de tine poți munci la livrat mâncare la glovo nu-ți trebuie permis și o bicicletă și voință poți munci în construcți mai ales că este deja sezonul de angajări și sigur te va lua muncă este numai sa vrei să muncești cinstit și să-ți câștigi propi bani prin muncă cinstită. Da dacă vrei alte căi și alte drumuri să obți "bani" cu ușurință și să-ți pierzi sănătatea și viața sunte destule căi și drumuri către lumea aia. tu trebuie să-ți dorești cu Adevărat să muncești cinstit și n-ai cum sa nu reușești.