| 2420 a întrebat:

Dacă doresc să mă înscriu la niște cursuri de paznic, unde ar trebui să mă interesez?

La Forțele de Muncă sunt redirecționat doar spre cursurile de ospătar, bucătar, barman sau vânzător în alimentație.

Îmi puteți spune rog unde aș putea să mă interesez de niște cursuri de paznic?

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Sunt N firme care se ocupa cu diplome și cursuri de calificare acreditate de ministerul muncii. Cauta pe net și le găsești.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Cauta pe internet firmele de paza din judetul tau, majoritatea au cursuri proprii de paza la care te poti inscrie. Pretul cursului difera in functie de firma( de obicei de la 500 lei in sus), iar la sfarsitul acestuia vei da un test si dupa cateva saptamani/o luna/doua iti vor emite atestatul cu care vei putea profesa.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

De mentionat *nu e neaparat sa te angajezi ca agent in cadrul aceleiasi firme, atestatul odata obtinut ii practic universal

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Cat despre cat tine cursul... depinde de firma la care il faci

| Ciprian09 a răspuns:

La o firma de securitate acreditata sa faca cursuri de agent! gasesti pe internet cu o cautare scurta toate firmele din zona ta! mult succes!