| plmdorel11 a întrebat:

Am avut de citit si de comentat cartea: Cismigiu & Comp. Am citit-o dar nu stiu cum sa o comentez.Imi poate da cineva un comentariu sau macar un model de comentariu al unei carti?

Răspuns Câştigător
| CainePeVine a răspuns:

Un comentariu e ca un rezumat putin mai subiectiv asa dupa mine

1 răspuns:
| PrincessConsuela a răspuns:

La comentariu trebuie sa zici si de autor(cum este subiectiv, obiectiv), sa zici care este tema romanului, cum se implica autorul(daca se implica afectiv) si alte d-astea. Este mai complex decat un rezumat. Se bazeaza mult pe analiza textului.