| libra19 a întrebat:

am cautat raspunsul printre intrebarile altor membrii TPU dar nu am gasit nici un raspuns care sa ma ajute asa ca as dori sa va intreb ce as putea face sa nu ma mai irit pe piept dupa epilatul cu ceara? M-am epilat cam de 3 ori la cosmetica si de fiecare data m-am iritat destul de tare(mai ales prima oara) si cand incepe sa imi creasca parul atunci imi apar un fel de acnee pe piept cu puroi din cauza ca firul de par este destul de aspru. Nu stiti ceva crema sau o solutie sa pot face firul mai moale? Am fost la dermatolog si mi-a zis sa iau Skinoren si inca un unguent + ceva spirt dar nu mi-au prea folosit...Cu crema nu as prea incercsa sa ma epilaz fiindca am auzit ca creste foarte repede parul, in 4-5 zile sad. Daca stie cineva o metoda sa nu ma mai irit mai ales cand imi creste parul as fi foarte recunoscator!

1 răspuns:
| William a răspuns:

Te dai cu spirt. Ustura foarte putin si este eficient. Dar sa nu dai cu mult.