| aditzuca a întrebat:

am cumparat azi un card grafic nVidia Geforce7300 GS, a mers la inceput foarte bine, dupa numai am setat ceva la internet (nu cred ca are legatura) iar dupa am jucat un joc pe internet (roblox) Ecranul mi-a s-a blocat si fereastra jocului a capatat tot felul de culori ciudate. I-am dat un restart dar cand mis e pornea apareau dungi si dupa ce se incarca windowsul nu aparea desktopul.Lam lasat idle putin si desktopul a aparut. dar tot frozen era. l-am inchis, si l-am pornit dar de data asta desktopul nu a mai aparut.Eu banuiesc ca nu se potriveste placa video cu un compontent de al meu (am mai auzit ca nu e buna cu Benq)Cum pot fixa asta sau macar ce face sa se intample asta.Cand scot placa totul merge cum trebuie.Multumesc anticipat. Aaa, am windows XP.

1 răspuns:
| Spaz472 a răspuns:

Intra in bios la pc health uita-te la temperatura si baga capul in unitate vezi daca se-nvarte cooler-ul de la placa video, daca e temperatura prea mare si la proc si la video (in bios) iti recomand sa iti iei o carcasa noua dar cel mai bine ar fi sa spui ce configuratie ai in tot pc-ul