| ioana123I a întrebat:

Buna!
Am cumparat ieri o tastatura de la Altex si raportata la calitate-pret lasa de dorit. Pot sa returnez produsul si sa imi primesc banii? Banii ii primesc pe loc, la returnare sau astept mult si bine? Si ce motiv pot baga, ca nu poate fi unul banal.

Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Poti! Te duci cu bonul si tastatura si iti primesti banii pe loc. Nu vor baga motive, e dreptul tau.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Ai 14 zile la dispozitie sa returnezi produsul oricare ar fi motivul.

http://altex.ro/renuntarea-la-cumparare/

Daca tastatura nu prezinta urme de utilizare si ambalajul e in stare buna nu au voie sa refuze returul.