| Zdr a întrebat:

Buna!
Am cunoscut un baiat anul trecut la un eveniment si am dansat, am mai discutat, am discutat si dupa eveniment de cateva ori, dar mai rar.
In urma cu o saptamana ne-am intalnit tot la un eveniment si am fost mai apropiati, ne comportam aproximativ ca un cuplu, am decis sa ne intalnim.
A venit sa ma ia de acasa in conditiile in care locuieste la 100 de km de mine, a fost punctual, nu a venit nici mai devreme, nici mai tarziu.
A decurs totul frumos, dar nu l-am lasat sa ma sarute, am evitat, ne-am pupat doar pe obraz. Iar dupa intalnire am mai discutat putin si urmatoarea zi inca putin, mi-a spus ca i-a placut mult.
El locuieste in mod obisnuit in alta tara, doar ca a venit in Romania pentru cam pentru 2 saptamani.
Nu inteleg ce ar trebui sa fac.
Mi-as fi dorit sa il fi sarutat, dar am simtit ca nu e ok.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Am avut relatie la distanta, daca el intr-adevar pleaca inapoi, nu prea are rost sa investesti timp si energie in asa ceva, tu suferi aici, eu sufera acolo, nu puteti fii impreuna, va e dor unul de altul, mai mult rau decat bine.
Acum tu decizi.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca a venit din alta tara, atunci fii foarte atenta ca are intentii s sa te rapeasca si sa te vanda, cel mai probabil fiind un proxenet.
Nimeni nu face un asemenea efort doar ca sa se intalneasca cu o fata, decat daca intentioneaza sa nu te sperie ci sa iti spuna numai lucruri frumoase si bune, ca sa te atraga si sa pleci cu el este hotare.

Banuiesc ca este mult mai mare ca tine, daca calatoreste fara restrictii peste hotare, iar tu esti minora de 17 ani (asa cum vad ca ai declarat in 17 ianuarie 2022), deci trebuie sa vada cu iti va face acte false ca sa te ia dincolo, cu el sau sa mai astepte un pic sa implinesti 18, ca sa te rapeasca.
Oricum, o relatie la distanta NU functioneaza si asta stie toata lumea, de aceea iti spun ca el are intentii mai putin legale cu tine.

| Ava1231 a răspuns:

Si care e inttebarea?
N are sens sa te mai gandesti la asta din moment ce nu l-ai satutat si a trecut.
Data viitoare, saruta-l.
Iti zic din experienta: MAI BINE SA REGREȚI CE AI FĂCUT DECÂT CE N-AI FĂCUT!

| Ali22aa a răspuns:

Deci asta a venit 100 de km doar sa te pupe pe obraz."deștept"om.si mai jos in alta postare parcă ai iubit de 3ani și nu stiu cat.scuze dar ori minti undeva ori ai inselat

| Zdr explică:

Deci, eu am mai pus intrebari si pentru prietenele mele. Eu am 19 ani, nu am relatie. Baiatul cu care m-am intalnit de curand este cu 4 ani mai mare.