| BlackXS a întrebat:

Am cunoscut un tip la mare, acum 3 saptamani. M-a urmarit peste tot pe acolo, ma chema mereu la suc, la plimbare, etc. Si nu stiu cum, a facut rost de numarul meu de telefon.Si de atunci nu reusesc sa mai scap. Incerc sa il evit, cand suna o rog pe sora mea sa raspunda si sa ii spuna ca nu sunt acasa, ca nu pot vorbi sau inventez alte scuze. Dar devine obositor si enervant. Cum as putea sa ii spun cat mai elegant "dispari" si nu sunt interesata? Va rog, cat mai multe pareri.chiar am nevoie de orice sfat. (Daca ajuta, eu am 15 ani si el 16.) Multumesc.

Răspuns Câştigător
| andreeada a răspuns:

Ii spui adevarul, chiar daca el uneori doare! Nu esti obligata sa-l suporti asa e cel mai bine!

3 răspunsuri:
| Maya. a răspuns:

Da`i o sansa.sau macar incearca. ce poti pierde?

| luciana200972 a răspuns:

Ii spui verde-n fata ca nu esti interesata, dc nu intelege, nu-i mai raspunde la telefon.

| StopTheWar a răspuns:

Poti sa ii spui:Am o problema cu parintii mei ma tot intreaba cine ma suna si chestii din astea... Te rog frumos nu ma mai suna.Sau poti sa o faci intr-un mod agresiv.Bha daca o singura data ma mai suni sun la politie ce ma tot freci pe mine la cap cu prostiile tale? Sper ca am fost de ajutorhappy