| Valentina_Hupoiu_1997 a întrebat:

Am dat bacul.
Am luat la romana 5, 95, la istorie 5, 30 si la logica 5, 05. Am depus contestatii pentru ca trebuia sa am mult mai mult si nu am inteles de ce am luat notele astea.
Sa zicem ca la contestatii nu mi se adauga sutimile ca sa trec cu 6, la ce dau in august in a doua sesiune? La logica care este cea mai mica?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă nu erai stăpâna pe logica, trebuia sa alegi geografie pentru ca acolo se putea lua ușor nota mare. Poți sa te înscrii la toate dacă vrei, dar numai dacă ești sigura ca nu ai șanse sa iei sub 5 la vreuna și sa alegi o materie pe care sa te axezi. Adică dacă poți sa alege sa înveți doar la istorie și sa iei 9 ca sa treci.

| aXy99 a răspuns:

In august dai la ce vrei. Dai la materia la care ai cele mai multe cunostinte si poti lua o nota mare. Sper, totusi, sa iti creasca nota la contestatii si sa nu fii nevoit sa dai in toamna. Iti tin pumnii!