| Caligula_9307 a întrebat:

Daca am luat nota de trecere la bac, la romana sa zicem 6.50, am dreptul sa mai dau inca odata proba la a doua sesiune? Eu oricum o sa dau la istorie in august pentru ca am facut prostia la Bac la Romana sa scriu Ultima noapte si, panicat, am ales sa pic la istorie sa iau o nota cat mai apropiata de 10 si nu 8, 50 sau 8.90 pentru ca nu mi-ar iesi media 8.50 cat am eu nevoie.DECI INTREBAREA ESTE DACA AM DREPTUL SA DAU IARASI LA ROMANA, CHIAR DACA AM LUAT NOTA DE TRECERE(oricum voi da la istorie, unde am picat intentionat si voi lua 2-3, desi eu sunt bun la istorie)

4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Nu mai ai dreptul sa dai inca o data! Asa ar vrea mai multi sa dea! Nu se face asa ceva! Si eu as vrea sa mai dau inca o data la romana.Si eu am facut exact ca tine.

| StartingANewLife a răspuns:

Ai facut cea mai mare prostie. inteleg ca tie iti trebuia media 8.50 pentru a intra la o anumita facultate, un anumit profil. (altfel nu inteleg la ce ti-ar fi trebuit media asta). ei bine, afla ca dupa ce vei da bacul in toamna, n-o sa mai gasesti locuri disponibile decat la cele mai ratate facultati, unde nu s-au completat locurile. deci n-ai nicio sansa sa mai intri acolo unde ai vrut, poate daca dai la facultate anul viitor.

| Caligula_9307 explică:

Un an nu ma duc la facultate oricum, asa mi-am propus din clasa a 9-a.Bani. intelegeti voi...

| fetisoara a răspuns:

Da ai voie...