| anqutsel a întrebat:

Am de completat un caiet de amintiri si vreau versuri, dar nu versuri din acela cu nu iubi un fotbalist ca e lucru trist.Cand e dragostea mai mare, are meci in deplasare!sad.

Vreau din melodii. Urgent. Funditaaa cel mai bun raspuns:*

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Smile, though your heart is aching
Smile, even though it's breaking
When there are clouds in the sky
You'll get by...

If you smile
With your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow
You'll find that life is still worthwhile
If you just smile :X (asta e in engleza)

Zambeste, cu toate ca inima ta e indurerata
Zambeste, chiar daca este rupta
Cand sunt nori pe cer
Tu il vei obtine...

Daca zambesti,
Prin teama si durerea ta
Zambeste si poate maine
O sa gasesti acea viata care inca isi merita osteneala
Doar daca zambesti ( si asta e in romana - da suna cam naspa in romana, melodia originala fiind in engleza)

Keep On With The Force Don't Stop
Don't Stop 'Til You Get Enough

If i could pull down the rainbow
I would write our names with it
And put it back in the sky to let
Everybody know how colorfull my life is
With a friend like you! - geniala asta :X

3 răspunsuri:
| iuandfto a răspuns:

I:
Daca pleci usa nu o mai inchide
Sper sa treci poate maine pe aici
Te petrec si ma uit la tine
Parca pierd ceva din mine
Zau, imi e greu.

Refren:
Poate daca ploaia s-ar opri
Si din cer n-o sa mai cada lacrimi
Stele ar rasari, tu ai veni
Suparat sunt, Doamne iar
Stau in carciuma sa-mi inec amarul
Beau si te astept pana la zi.

II:
Ploua incet, incet,
Ploua si-mi este dor de ochii tai
Sa mor imi e dor.
Te astept sa te intorci din nou la mine
Chipul tau si de ochii tai mi-e dor
Poza ta din sertar o scot
Nu ma uit la ea, nu pot
Zau, imi e greu.

Refren(x2):.
Ploua incet, incet,
Ploua si-mi este dor de ochii tai
Sa mor imi e dor.

Vad la fereastra ta târziu
O lumina si nu stiu
De esti treaza sau visezi
Vad în spectacolul nocturn
Cavaleri din vechiul turn
Ce te-ndeamna sa-i urmezi

Si... as dori sa pot intra
Sa alung din preajma ta
Tot ce-i trist si tot ce-i rau
Si... as dori sa fiu acum
O romanta cu parfum
Sa pot sta în parul tau

Vad la fereastra ta târziu
O lumina si nu stiu
Daca râzi sau daca plângi
Trec, si în drumu-mi nesfârsit,
Ma primesc c-un bun venit
Numai plopii cei natângi

Dar am sa ma întorc cândva
Sa alung din preajma ta
Tot ce-i trist si tot ce-i rau
Si... as dori sa pot sa-ti spun
O poveste de pe drum
Când visam sub geamul tau

Timp,
Incotro mergi?
Spre ce meleaguri noi, grabit, alergi?
Cum
Poti intr-o zi
Sa schimbi in oameni mari niste copii?
Azi,
In pod pitit
Sta ursuletul carn,
Ieri, mult iubit
Si,
Vrei ori nu vrei,
Anii de scoala, vad,
Se duc si ei...
Ani de liceu,
Cu emotii la romana,
Scumpii ani de liceu,
Cand la mate dai de greu,
Ani de liceu,
Cand tii soarele in mana
Si te crezi legendar Prometeu...

Ani de liceu,
Cand se-ntampla-o tragedie
Fiindca el te-a zarit
La un film cu alt baiat, ani de liceu,
Impletind cu poezie
Tot ce ai tu mai bun, mai curat...
Timp,
Nu fi hain,
Sa mai fim liceeni
Macar putin!
Nu
Goni grabit
Anii de aur ce ne-ai daruit.

Ani de liceu,
Cu prietenii pe viata,
Scumpii ani de liceu
Ti-i vei aminti mereu,
Ani de liceu,
Enigmatica prefata
La romanul ce e doar al meu...
Ani de liceu,
Cand in recreatia mare
Te ascunzi ca sa poti inc-odata repeta,
Ani de liceu,
Cand o ora un an iti pare
Fiindca stiï ca te va asculta...

| JadeT a răspuns:

M-ai facut sa inteleg ce nu intelegeam
Sa recunosc ce nu vroiam
Ce mult eu pe tine te iubeam

Nimeni nu va mai fi ca tine
N`a fost sa fi tu pentru mine
Doar ai trecut prin viata mea
Nu pot uita iubirea ta

N-am stiut ... sa pretuiesc tot ce aveam
Ca te pierd nu banuiam ... dar stiu ...
Ca nu pot sa te mai am

Si tin la tine ca la ochii mei din cap
Si te iubesc mai mult decat pe mine
Si daca tu pe lume n'ai fi existat
Sa iubesc n'as fi avut pe cine .
Nu mai sunt singur si suparat
Acum te am pe tine
Tristetea tu mi'ai alungat
Ca esti mereu cu mine!
Ai aparut in calea vieti mele
Cand inima imi plangea
Si cand aveam nevoie de iubire
Mi'ai dat ce imi lipsea ;x

Tu ai sa strigi eu n-am s-aud
Tu ai sa plangi,eu am sa rad!
Tu ai sa plangi eu am sa rad!
Dar nu vreau sa uiti ca fost candva
Intamplator in viata ta
O inima ce te iubeaa!
Jur ca n-am vrut sa te las
Dar ma-nselai la orice pas
Nu te-ai gandit ca o sa plang
Si ca sufar asa mult
M-am saturat sa plang mereu
Dar va veni si randul tau
Sa n-ai pe nimeni cand ti-e greu

Dintr`o gresala ai renuntat la tot ce ti-a fost mai drag
Ca nu e vorba de mine dar nici fata nu e bine
Unde esti sa o managai si povesti mereu sa-i spui
Sa doarma pe mana ta sa te uiti cu foc la ea
Nu dai macar un telefon la fata de tine`i e dor
Vorbeste umpic cu ea sa-i mai alini inima
O aud noaptea in somn cum plange de al tau dor
Si iti striga numele tu i`ai luat puterile
Cand o ia focu` de tine vine si plange pe mine
Si ma`ntreaba unde esti de ce cu ea nu vorbesti
Cu ce`i vinovata ea?De ce te rabuni pe ea?
Nu te doare inima cum o doare si pe ea?

N`a fost nici o noapte
Sa nu simt singuratate
Chiar daca eram cu altcineva
De ce doar pe tine
Te am si acum in amintire?
Si nimeni nu m`a putut schimba
As face orice sa te mai pot avea
Chiar daca esti acum cu altcineva
ReF: Am sa plang pentru tot ce`am trait
Am sa plang pentru cat ne-am iubit
Daca ai stii cat as vrea sa`ti vorbesc
Sa`ti mai spun ca si azi te iubesc
N`a fost nici un vis
In care eu nu te-am atins
Mi`e dor de tine in fiecare zi
Cine m`ar iubi
Nu te poate inlocui
Ca tine nu v-a mai fi...
As face orice sa te mai pot avea
Chiar daca esti acum cu altcineva
ReF: Am sa plang pentru tot ce`am trait
Am sa plang pentru cat ne-am iubit
Daca ai stii cat as vrea sa`ti vorbesc
Sa`ti mai spun ca si azi te iubesc
As face orice sa te mai pot avea
Chiar daca esti acum cu altcineva
ReF: Am sa plang pentru tot ce`am trait
Am sa plang pentru cat ne-am iubit
Daca ai stii cat as vrea sa`ti vorbesc
Sa`ti mai spun ca si azi te ïubesc

a am sa mai caut si iti mai dau.sper ca te ajuta astea de pana acum:P.a uite inca ceva si daca vrei intra aici ca sunt pagini pline si sunt foarte frumoase si interesante.http://www.status-uri.tk/

":x ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ :x"

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata! :x

Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezanta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, aduti aminte ca cineva undeva, se gandeste la tine
:x

N`am iubit p nimeni cu atata dor ... si de-a fost ceva ... a fost trecator.

Si o sa fie bine` chiar dk mai avem pr0bleme` . iti`spun stai linistit`. ` . ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`. ! [:x]

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine

maine de as pierde tot ,eu stiu ca in inima ta tot timpul voi avea un loc :x te iubesc:X

mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut ! :x

As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

Ca un tablou te privesc Esti tot ce mi-am doresc"

multe drumuri grele eu am tras
//
numai ca sa nu te las:(

"Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ."

diferit

"Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ."

I'll be right beside you , every step you're takin'

"I'll be remembering / The shadow of your smile :x"

"O femeie are varsta pe care o merita.

""Femeile sunt creaturi menite sa fie iubite,nu intelese"

Un pesimist este cineva care, atunci când trebuie să aleagă dintre două rele, le alege pe amândouă

Când a trebuit să completez fişa de imigrare, mi-am dat vârsta 19 şi profesia geniu. Am adăugat, de asemenea, că nu am nimic de declarat în afară de talentul meu

Este pentru că omenirea nu ştia încotro mergea, că a reuşit să-şi găsească drumul.

Îmi plac bărbaţii cu viitor şi femeile cu trecut.

Experienţa este numele pe care îl dau toţi greşelilor pe care le fac.

Trebuie să fim modeşti şi să ne amintim că toţi ceilalţi ne sunt inferiori.

Avem atât de multe în comun cu americanii, cu excepţia limbii, desigur

Atâta timp cât o femeie poate să arate cu 10 ani mai tânără decât fiica ei, este perfect mulţumită.

Avem atât de multe în comun cu americanii, cu excepţia limbii, desigur

Un om care conduce masina in siguranta in timp ce saruta o persoana, inseamna ca nu acorda sarutului destula atentie.

Daca cineva nu a gresit niciodata, inseamna nu a incercat sa faca nimic nou.

"fugi cu ea, nu mai pierde vremea, nu mai sta, fa-i un cadou mai valoros decat platina, ofera-i pe tava viata ta!"

Bunul simt este o colectie de prejudecati adunate pana la varsta de 18 ani.

Oricine trebuie respectat ca individ, dar niciodata idolatrizat.

unt destul de bun ca artist incat sa pot desena lasandu-ma purtat de imaginatie. Imaginatia e mai importanta decat cunoasterea pentru ca cunoasterea e limitata. Prin imaginatie poti inconjura lumea.

Daca "A" reprezinta succesul in viata, atunci "A" este egal cu "x" plus "y" plus "z" . "X" reprezinta munca , "y" distractia si "z" inseamna sa-ti taci din gura.

Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine . Lucrul important este sa nu te opresti din a pune intrebari

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii ... asculta bataia vantului ..."

Incearca sa razi si tu de viata.nu lasa numai viata sa rada de tine..."

Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi,ci sunt cum sunt cand tu ma visezi..."

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celui care plange ."

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.

"Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta dar cand pleci din locul in care ai trait sa ti se simta lipsa.

Cand iti vine sa plangi adu-ti aminte de clipele in care zambeai.

Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cind te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti"

"A fost ca o poveste,eram copii,eram noi toti,a fost dar nu mai este.

Poarta`te Frumos cu Ea,Ca E Prea Mica Shi Nu stie Ce Vrea.Spune`i Da Cand Spune Nu.Zambeshte`i Cand Itzi Zambeshte.Cand Gresheshte N`o Certa Ca E Prea MiCa Shi Nu stie Ce Vrea !

I dream of you , and it feels like I`m flying . I think of you when I`m smiling . I`m lost into your eyes ;x"

;x iti place cum te privesc ;x iti place cand iti zambesc ;x"

"... as` vrea` sa` p0t` sa`ti spun` cat` d` mult` te` iubesc` ;x as` fi` vrut` ca` nici0data` sa` nu` te` ranesk` ."

;x poate eu nu stiu ce`i dragostea . dar d tine` m`a legat ceva ;x

";x you know you`re my saving grace`,you`re everything I need` and more,It`s written all over your` face,baby I can feel your halo` ;x

;x You`re my favourite drog ;x show me real love ;x"

";x inima ta` daca ar spune ceva . sufletul meu stii ca te`ar asculta ;x"

;x am gasit la tine` ce lipsea in viata mea` . vreau sa`mi fii aproape tu` , numai tu` , doar tu` ;x

. ;x sunt prea multe amintiri care ne leaga . si nu pot renunta ;x.

;x I still feel your touch in my dreams ;x"

Smecherie e sa stai la plaja cand in tara sunt 0 grade,sa fi respectat cand pleci departe ,te umfli ca esti bun in perimetrul tau (cu un BMW-u` si doua mii in portmoneu) !

"Pastrez doua minti intr'una Copilul din mine se tine de sotii'ntruna Invincibili impreuna, invizibil dar nu'i pierd urma Pe el al pastrez intodeauna!

| IubesteEa a răspuns:

M-am saturat de fraieri
Ce ma vor pentru imagine ( chiar asa… spune-le Andreea … )
Aveti impresia ca eu nu am suflet
Nu-nteleg de ce ( de ce nu intelegi ca de fapt esti altfel …)
Imi tot repeti ca tu nu esti ca ei
Ca tii la mine si vrei sa ma cuceresti
Imi pare rau, dar stiu de fapt ce vrei
Te prefaci si ma plictisesti

Refren :
Nu mai incerca sa ma vrajesti
Stii prea bine
Nu iti merge cu mine
Fa-ma sa-nteleg tot ce gandesti
Cand te uiti in ochii mei si-mi spui
Ť M-am indragostit de tine ť

Ma suni si vrei sa-mi vorbesti
Dar ai fite-n cap, nu te-nteleg ( nu uita … ea este Andreea … )
Imi spui ca tot ce-ti doresti
E sa fii cu mine, nu te cred ( vrei sa reusesti daca nu esti altfel … )
M-am saturat, esti tot la fel ca ei
Oare ai pus pariu c-ai sa ma cuceresti
Imi pare rau, dar stiu de fapt ce vrei
Te prefaci si ma plictisestï

Refren : …X3