| smile a întrebat:

Am de facut la limba romana un text memorialistic in care sa rememorez intamplari semnificative din viata mea evocand casa parinteasca, chipul tatalui si chipul mamei.Problema este ca nu prea stiu cum sa incep. Ma puteti ajuta dandu-mi cateva sugestii? multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ceva citate. Poti cauta pe net sau prin carti happy
Sau cu o descriere despre vremurile alea, despre parinti, despre casa parinteasca, despre locul unde ai copilarit.
Poate ceva de genul "Cat de departe ai fii, nu poti uita niciodata copilaria.Cum ne jucam prin... (bla bla -> intri in descriere)
Sau "De fiecare data cand ma intorc acasa, o tona de amintiri imi invadeaza mintea:gradina (descrii). chipul parintilor si a celor ce`i iubeam,(bla bla).
Cam mult "Bla bla" stiu... big grin
Piisu` happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar fi trebuit sa va predea despre asa ceva dar poate ai lipsit de la acea ora.mai controleaza o data caietul si poate dai de ceva sau pur si simplu cere o parere parintilortongue succes:*happy