| BRoxana a întrebat:

am de facut pana maine un eseu/proiect la civica cu tema: "ce as face daca as fii primar si de unde as lua banii pentru toate proiectele mele?" vreau ceva ideei sau nu stiu o compunere sau ceva. daca se poate sa primesc niste raspunsuri pana in seara asta, va rog la maxim, precizez ca sunt a 7a.multumesc mult

1 răspuns:
| thealchemist a răspuns:

Banii din taxe, sau valorificarea mai buna a banilor existenti.
ca proiecte, merge tot ce are o parte sociala, scoli, gradinite, finantarea a tuturor tipurilor de recreere, parcuri, muzee, etc.