| Mikka09 a întrebat:

Buna am de facut si eu la biologie un referat :sa comparam un ecosistem poluat cu unul nepoluat si nu am nici o idee. daca ma puteti ajuta cu idei sau inkuri... funda :*si vot a restul

Răspuns Câştigător
| surprizadeciocolata a răspuns:

Gandeste-te la factorii de mediu influentati de poluare. la diferentele de temperatura dintre o padure si un oras; la numarul de animale dintr-un ecosistem si din altul; la cat de predispusi sunt cei care traiesc la oras la boli din cauza poluarii, in comparatie cu cei de la sat. diferenta dintre o mare poluata si una nepoluata..aici e mai usor.te legi de alge, de pesti, de cum le este afectat habitatul..gasesti si poze bune pe net.