| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Am de o vreme niste conflicte cu o fata ( tiganca). Am crezut ca lucrurile s-au mai linistit/diminuat dar se pare ca nu.Acum cateva minute tipa era online pe id unei colege. M-a amenintat ca pune tiganii pe mine.
Ce sa fac? Nu am prieteni/cunostinte care sa-mi rezolve asemenea probleme.si nu sunt genul de fata violenta sadnu-mi dati sfaturi ce includ politia pentru ca ar fi prea mare "incurcatura" si in plus stiti si voi cum sunt romi...cand le declari razboi ( desi eu nu am facut nimic sa declansez asta) nu o mai sfarsesti cu ei.

Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Bună,
Ai 2 soluţii : Prima şi cea mai indicată ar fi să discuţi cu tipa respectivă şi să îi dai de înţeles că nu ai nimic cu ea.
A doua soluţie(aplicată în caz extrem!) ar fi să vorbeşti cu părinţii tăi şi să le explici situaţia.Ei vor şti mai bine ce e de făcut.