| didisor6619 a întrebat:

Am fost impreuna cu un tip 3 luni de zile timp in care totul a fost frumos si roz. Apoi s-a despartit de mine din cauza ca nu poate fata trecutului meu ( am fost cu un tip 1 an jumatate,apoi ne-am despartit si am suferit foarte mult si am inceput sa fac anumite lucruri care nu imi stau in caracter, cum ar fi sa fac sex cu mai multe persoane dupa un timp foarte scurt). Din momentul in care l-am cunoscut pe tipul de acum m-am schimbat si nu mai am nici o treaba cu trecutul meu, dar el nu pare sa inteleaga asta, Cand s-a despartit de mine mi-a spus ca nu vrea sa mai avem nici o treaba unul cu celalalt, dar eu tot l-am cautat pentru ca este cea mai importanta persaoana din viata mea si tin enorm de mult la baiatul asta, as face orice pentru el. Cand l-am cautat ma respingea, apoi am inceput sa vorbim zilele trecute si mi-a spus ca eu nu am nevoie de el, ci am nevoie de cineva care sa ma distreze, ceea ce nu este adevarat si i-am spus si lui acest lucru, A acceptat sa ne intalni m si sa vorbim si aici interveniti voi. Vreau sa ii demonstrez cat de mult tin la el si ca as face absolut orice ca sa ii fie bine, sa ne fie bine, eu vreau sa ma impac cu el, dar pentru asta trebuie sa ii demonstrez cat de important este pentru mine si cat de mult tin la el. va rog ajutati-ma sa ii demonstrez. Bombardati-ma cu idei. Am mare nevoie de ajutorul vostru, nu pot risca sa il pierd pe baiatul asta.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Ce crezi ca o sa-i demonstrezi daca cuvintele si sentimentele tale nu valoreaza nimic pentru el?
Ce o sa faci, o sa stai si o sa te milogesti de el? Poate iti place sa te injosesti pentru simplu fapt ca esti "indragostita" de el.
Poti sa-i spui orice, daca nu-i pasa de tine, este egal cu 0.
Daca era baiat serios si îi pasa de tine, te accepta fara sa tina cont de trecutul tau sau ceva de genu.
Vorbea deschis si te sprijinea moral cand era cazul.
Dar se victimizeaza singur si o da in diverse.
La faze de genu " nu am nevoie de el, ci am nevoie de cineva care sa ma distreze" iti da de inteles multe.
Eu zic sa te uiti mai atenta la el si tragi concluzii singura, nu e ce pare a fi, aparentele insala uneori.
Succes!

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Coboară cu picioarele pe pământ.Ce să-i demonstrezi când el se victimizează?
Să-i plătești tu intrarea la film, prăjitura la cofetărie, consumația din clubul de noapte, etc!
Pa, pa.