| MeyCara a întrebat:

Buna ^^. Am gasit cateva site-uri in care sa postez tot ce simt ca de exemplu: uCoz, Blogratuit.ro si Webnode.ro. Ce parere aveti de ele? Si inca ceva, cum as putea sa atrag lumea acolo sa ma urmareasca? Funda ^^

3 răspunsuri:
| Darius392 a răspuns:

UCoz si Bloggratuit sunt cele mai bune din cele 3, parerea mea ( fiecare cu parerea lui ).
Dar daca vrei sa te apuci de blogging, mai bine folosesti www.blogger.ro sau www.wordpress.com
Succes!

| MeyCara explică (pentru Darius392):

Multumesc, dar nu mi.ai raspuns la cea de.a doua intrebare laughing. Cum as putea atrage lumea sa ma urmareasca? ^^

| GabyB94 a răspuns:

Eu merg pe varianta Webnode.ro - Ucoz ma calca pe nervi (l-am incercat si mi-a venit sa ma urc pe pereti)

Ca sa te urmareasca lumea:
-scrie despre ce te pasioneaza pe tine ca sa te poti tine de scris, altfel te saturi repede si nu continui
-un pic de SEO nu strica: cuvinte cheie, meta descrieri, link-uri de l aalte site-uri, social media (le poti face cu webnode)
-rabdare - Google te indexeaza in aproximativ 2 saptamani si apoi cu cat scrii mai des si mai bine si te citeste lumea mai mult cu atat apari mai bine in rezultate pentru cuvintele tale cheie