| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat la liceu si credeam ca-mi va placea, dar NU.Adica cei mai multi din clasa sunt din mediul rural (nu am nimic impotriva),nu cunosc pe nimeni, am incercat sa vorbesc cu o parte din ei. Insa in timpul pauzelor vreun sfert daca iese din clasa, restul stau in banca sau vorbesc la telefon si e cam liniste. (nici ei nu se prea stiu) Mi-e dor de vechea clasa. laughing Asa e la inceput sau cum?

3 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Da, asa e la inceput, dupa un timp o sa ajungeti sa va cunoasteti mai bine. Dupa cum vad acum e la moda fumatul, deci daca fumezi poti sa interactionezi cu colegi mai bine...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai noroc ca sunt mai de la tara, o sa fie mai putine fite.

| PookieBear a răspuns:

Pfff daaa asa e la inceput! Asa a fost si la mine,in primul semestru aproape ca nu am vorbit cu nimenihee hee. Incearca sa fii sociabil, sa iti ajuti colegii daca au nevoie, incearca si ceva glume bune cu ei daca stii, fa-i sa rada, spune ceva bancuri...asa toti te vor privi ca o persoana deschisa si vor vrea sa te cunoasca mai bine.Totusi orice ar fi incearca sa fii tu.Ai sa vezi ca intr-a 12-a o sa plangi dupa ei de numa!laughing...eu asa am facut!big grin