| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat la un liceu bun, dar nu am avut medie de a intra la profilul dorit, am intrat la unul total diferit. Am incercat sa ma mut la fiecare inceput de an si semestru, dar mereu am primit acelasi raspuns "Au fost altii cu medii mai mari". In scoala mea se primesc copii de la licee foarte proaste, dar cu medii mai mari pentru ca acolo nu se face scoala deloc sau se muta prin pile. Nu am medie mica, am media mai mare ca a multora din clasa in care vreau sa ma mut, iar cei care sunt transferati in acea clasa invata foarte prost. Nu-mi mai suport profilul, sunt multe materii pe care le detest. Media mea este peste 8, dar chiar nu o pot scoate mai mare datorita materiilor total opuse gusturilor mele. Exista vreo posibilitate sa iau locul celor transferati cu medii mici? Va multumesc!

1 răspuns:
| Loveisawayto a răspuns:

P.S. Unele persoane mi-au spus ca exista o lege in ceea ce priveste transferul scolar, aceea ar fi ca daca am medie mai mare ca a ultimului transferat din clasa respectiva, ii pot lua locul. Este adevarat?