| TheTimeKiller a întrebat:

Va rog ajutati-ma macar cu un sfat! Sunt din Ploiesti si am avut media de admitere 8.89 si am intrat la liceul Spiru Haret la profil de stiintele naturii (ultima medie fiind 7.78). Eu mi-am dorit stiintele naturii si am pus licee bune pe primele locuri dar nu am intrat(erau medii mari la stiintele naturii 9+ si acesta era singurul cu medie reala). Deci, toti mi-au spus sa nu ma duc acolo ca o sa ma prostesc si nu o sa fac scoala, ca o sa raman corigent etc. Ce parere aveti despre liceu(daca sunteti din Ploiesti si stiti despre liceu) sau ce ma sfatuiti sa fac? Eu ma gandesc ca daca am intrat la profilul care mi l-am dorit, si cu medie mare sunt copii mai buni acolo care nu se vor prostii si eu sa ma iau dupa ei(nu prea fac tampenii chiar daca cineva ma roaga/obliga sa vin). Va rog din tot sufletul o parere, incurajare, orice! Eu vreau sa fie liceul bun in cat sa pot intelege si invata sa am medii mari pentru ca vreau sa fac medicina(d-asta am vrut la acest profil). As putea sa ma mut in caz ca liceul nu este bun? Daca da, spuneti-mi cum, va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| xtembix a răspuns:

Te poti transfera, vorbin cu directorul liceului. Eu zic sa te duci sa vezi cum e, nu mai asculta parerea altora, fa-ti singur o parere despre acel liceu, pentru ca opiniile sunt impartite.

2 răspunsuri:
| dyanagabryela a răspuns:

Nu e un liceu foarte bun, dar nici prost. E undeva pe la mijloc, dar daca tu vrei sa inveti, inveti oriunde. Totusi cu mari 'eforturi' te poti transfera, dar lupta sa ai medie mare pe semestrul I...

| Ceriik a răspuns:

Te poti muta abia dupa primul semestru.