| thelordofthedrinks a întrebat:

Am invitat o fata in oras. Ea este acum colega unor buni prieteni de-ai mei care sunt acum la alta scoala.Nu stiu ce sa fac? Sa le spun de ea sau nu? Ei sunt destul de "badarani" si mi-e firca sa nu imi scrice sansele cu ea fiind in aceeasi clasa.Si nu stiu unde am putea merge la first date.Si asi mai dori si cateva sfaturi de "ce sa faci la prima intalnire?". Si nu stiu daca ar trebui sa ii invit si pe ei pentru ca iesire in oras nu este oficial o intalnire.Cam atat big grin

3 răspunsuri:
| SyMy24 a răspuns:

Pai, eu as spune sa nu le spui prietenilor taitongue. Cu sfaturile nu prea ma pricep eu dar totusi iti pot spune sa nu exagerezi cu nimic si sa fii natural.
Asa si nu`i invita si pe prietenii tai la intalnire, deoarece nu cred ca fata se va simti in largul ei, plus ca presupun ca ea nu stie ca tu esti prieten cu colegii ei de clasa si inca un lucru ar fi ca ea stie ca tu ai invitat-o in oras pe ea.

Deci ar fi bine sa fiti numai voi doitongue!
Bafta!

| thelordofthedrinks explică:

Si inca ceva: ea stie ca ei au fost colegii mei.

| nsudfnaoudnaso a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica nici odata cand e vorba de fete daca rad de tine nu ii bagi in seama ori nu mai sunteti prieteni.Si la prima intalnire trebuie sa ii alinti numele sa o ti in brate si la a doua daca ai curaj sa o saruti si sa nu ii cheme si pe prietenii tai ca sigur vor strica intalnirea si duo la un suc si la o prajitura sigur va aprecia nu-i face din prima cadour ca va exagera daca sunt scumpe ok asta e cam tot si da-mi si mie te rog fundita sunt nou.