| ardillabicolor a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am fost azi la bronzat si dupa am fost la dusuri cu apa cu sulf. Am uitat sa imi scot inelul de argint si s-a facut foarte urat. S-a innegrit si nu stiu ce sa ii mai fac. Credeti ca se mai poate face ceva? Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Pai il speli cu sare, il pui in otet o vreme si ii va reveni stralucirea.Bafta!
http://sfaturi.eva.ro/......a-423.html
http://www.cumsaorice.ro/articol/Utile/117/Cum-sa-curat-argintul.html

5 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

Incearca sa il speli cu apa si bicarbonat cu o periuta.
bafta tongue

| alessutz11 a răspuns:

Eu spal bijuteriile de argint cu pasta de dinti chiar merge poti sa incerci big grin

| Ðeeส ♥ a răspuns:

Eu stiu ca dac il bagi in otet cu bicarbonat isi recapata stralucirea...eu asa am facut si a mers:-) baftawinking

| Ðeeส ♥ a răspuns:

incearca cu oret si bicarbonat.eu asa am facut si a functionat :-)baftawinking

| loud! a răspuns:

Pasta de dintihappyfreaca-l bine cu o perie de dinti